Palydovinių navigacinių sistemų problemos

Palydovinių navigacinių sistemų problemos

Palydovinių navigacinių sistemų problemos

Pasaulyje vyksta konfrontacija ir jau seniai gyvename antrojo šaltojo karo aplinkoje, tik uždanga pasidarė kitokia ir pastatyta kitoje vietoje. Šiandien karas persikėlė į informacinė erdvę, ginklai yra dezinformacija, faktų iškraipymas ir nerimo kėlimas. Prielaida, kad vykdomų Rusijos pratybų “Zapad” tikslai yra neramumų inicijavimas pasitelkiant technologijas provokacijoms organizuoti neatrodo išsigalvojimas.

Šiame kontekste galite rasti NAVTEX pranešimą apie vykdomas karines pratybas Baltijos jūroje, kur yra naudojamas GPS Jamming’as. Tai GPS signalo slopinimas, dėl to negalima nustatyti laivo vietos.NOAA jūrlapiuose galite rasti perspėjimą dėl GPS signalo sutrikimus. “The U.S. Coast Guard has issued Marine Safety Alert 01-16 to warn mariners of the potential detrimental impact to navigation caused by GPS interference or jamming. The warning emphasizes the importance of understanding how vessel equipment could be impacted by the loss of a GPS signal.

GPS sistemos yra sukurta kariniais tikslais ir atskiru dažniu ši sistema prieinama civiliams. Reikia suprasti, kad bendram naudojimui skirta GPS yra mažiau tiksli ir signalas gali būti tikslingai iškraipomas. Bendrai žinodami palydovinių navigacinių sistemų problemas turėtume:

  • Žinodami, kokias, dabar plačiai naudojama palydovinė navigavimo sistema, turi silpnas vietas, mes neturime aklai ja pasitikėti ir naviguoti tik jos pagalba.
  • Sistemos pateikiami duomenys turi būti nuolat tikrinama alternatyviais (tradiciniais) navigaciniais būdais: pelengavimu į jūrlapyje pažymėtus objektus, radaro parodymais, astronavigacija.
  • Gera jūrinė praktika nurodo planuoti savo kelionę pro vizualinius, jūrlapyje atpažįstamus objektus. Taip galėsite kontroliuoti savo laivo padėtį. Šiandien nėra patikimesnio būdo tiksliai nustatyti laivo vietos kaip vizualinis nustatymas.