Automatinis "žmogus už borto" plūduras

Automatinis "žmogus už borto" plūduras


Automatiškai prisipučiantis “žmogus už borto” plūduras (danbuoy)

Automatiškai prisipučiantis “žmogus už borto” plūduras (danbuoy)

Iškristi žmogui už borto yra labai daug galimybių. Pagal statistiką iš iškritusiųjų iš laivų skaičiaus 40% atvejų priežastis buvo smūgis giku (burinio laivo rangauto dalimi).

Pastebėjus žmogų, iškritusį už borto, pirmiausiai jam turi būti išmestos individualios gelbėjimosi priemonės, kurios padėtų iškritusiajam išsilaikyti ant vandens ir būti gerai matomu. Po to reikėtų visus laive informuoti apie įvykį šaukiant “žmogus už borto”, fiksuoti iškritusiojo vietą, laivo kursą, pradėti vykdyti iškritusiojo stebėjimą ir pagal galimybes kreipti laivą į pagalbą. Jeigu stebėtojas pametė iškritusijį iš akių arba yra bent mažiausia abejonė dėl jo buvimo vietos, nelaukiant turi būti siunčiamas “Mayday” pranešimas.

Tarp pirmojo reagavimo gelbėjimosi priemonių yra “žmogus už borto” plūduras. Jį privaloma turėti visuose laivuose. Jis turi būti išmetamas kartu su gelbėjimosi ratu (pasaga) ir metamuoju žiburiu. Dažnai “žmogus už borto” plūduras nemėgstamas dėl savo nepatogumo, nes tai - dviejų metrų kartis, kuriai surasti vietos laive yra sudėtinga. Be to, jį paruošti užtrunka nemažai laiko: atrišti, paruošti naudojimui ir išmeti.

Šiandien jau galite rasti automatinius “žmogus už borto” plūdurus, kurie prisipučia automatiškai ir yra komplektuojami kartu su žiburėliu, atšvaitais, švilpuku ir plaukiojančiu inkaru. Jie yra plūdrūs ir gali išlaikyti žmogų virš vandens.

Pristatome tokio “žmogus už borto” plūduro naudojimo instrukciją.